NAJWIĘKSZA IMPREZA BIEGOWA W GMINIE PRÓSZKÓW!

Przed nami III edycja crossowego biegu „Wzgórzowa 13”. Zawody rozgrywają się w Chrząszczycach pod Opolem. To niewątpliwie największa i najciekawsza impreza biegowa w Gminie Prószków. Bieg corocznie gromadzi kilkuset uczestników z całej Polski, którzy swoją postawą promują bieganie i zdrowy tryb życia.  Z roku na rok bieg cieszy się coraz większą popularnością. W biegowe święto ponownie zaangażowali się organizatorzy: Stowarzyszenie Bieg Opolski oraz firmy STRUXI Deweloper i Agencja Zatrudnienia COVEBO. Dzięki Burmistrzowi Prószkowa, Staroście Opolskiemu oraz licznym sponsorom każdy uczestnik na mecie otrzyma pamiątkowy tłoczony medal a najlepsi statuetki chrząszcza.

Trasa biegu obejmuje teren poligonu wojskowego w Winowie co już jest atrakcją samą w sobie. Nie są to wysokie góry a jedynie pagórki, mimo to na 13 km trasie, wzrost wysokości wynosi około 180 metrów. Trasa urozmaicona i wymagająca. Są szybkie odcinki i fajne zbiegi. Znajdzie się też kilka mocnych podbiegów, które wycisną z uczestników siódme poty.

Bieg można pokonać indywidualnie lub w sztafecie.

Bieg indywidualny (13 km) – trasa jest wyzwaniem dla osób, które lubią przełamywać swoje granice. Sztafeta (3 x ok. 4,3 km) – to znakomity element  integracji uczestników, którzy na co dzień np. razem pracują. Mogą spędzić czas zupełnie inaczej niż zwykle, poznać się od innej strony i świetnie się bawić. Dochód z opłat startowych drużyn zostanie przekazany na wsparcie budowy stadiony lekkoatletycznego w Chrząszczycach, na którym w tym roku zlokalizowana będzie meta biegu.

Regularne treningi na trasie biegu przyciągają co tydzień kilkunastu biegaczy.

Co, gdzie, kiedy?

15.10.2016 r. Chrząszczyce gm. Prószków

Godzina startu: 12:00

Dystans: 13 km lub 3x4,3 km

Rejestracja uczestników: www.wzgorzowa13.struxi.pl

Treningi: każdy poniedziałek, godz. 18:00 (zbiórka na parkingu koło kościoła)

plakat.jpeg

plakat sztafeta.jpeg

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe