Powitanie

Szanowni Państwo,         

Gmina Krapkowice to malownicze, pełne zieleni i interesujących zakątków miejsce słynące z gościnności. Tętniące życiem i pozytywną energią. To doskonała przestrzeń do zamieszkania, zwiedzania i inwestycji.

Krapkowice to miasto ludzi otwartych na wszelkie inicjatywy, posiadające dogodne warunki i możliwości rozwoju. Jego atutem jest centralne położenie w województwie opolskim na skrzyżowaniu europejskich szlaków komunikacyjnych. Dzięki dwóm zjazdom z autostrady A4, miasto stanowi istotny węzeł komunikacyjny. Podróż do Opola zajmuje jedynie 20 minut, do Wrocławia i Katowic dojedziemy w niespełna godzinę.

Władze miasta, podkreślając jego europejskie korzenie, w celu sprostania wyzwaniom zjednoczonej Europy podejmują szereg działań. W tym celu prowadzone są zakrojone na szeroką skalę inwestycje, które mają poprawić lokalną infrastrukturę, a co za tym idzie warunki życia mieszkańców. Dzięki inwestycjom Krapkowice stały się również atrakcyjnym miejscem realizacji pasji i spędzania wolnego czasu. To idealne miejsce dla miłośników pieszych wędrówek, jazdy konnej, wędkarstwa, gry w golfa, rekreacyjnej jazdy na rowerze oraz agroturystyki. Można tu także aktywnie wypocząć nad wodą. Gmina koncentruje się na rozwoju funkcji turystyczno-rekreacyjnej rzek Odry i Osobłogi.

Dodatkowym atutem jest to, co do zaoferowania ma sama natura - malownicze krajobrazy i walory przyrody. Piękno krapkowickiej ziemi podkreślają zabytki wpisane na listę  Narodowego Instytutu Dziedzictwa. To między innymi: Stare Miasto, Baszta czyli wieża Bramy Górnej z XIV wieku, fragment murów obronnych, kościoły: pw. Św. Mikołaja i Najświętszej Marii Panny, ruiny zamku rycerskiego w Otmęcie czy żydowski cmentarz. W Rogowie Opolskim znajduje się, zbudowany przez ród Rogoyskich, renesansowy zamek z malowniczym parkiem. Stąd blisko także do Bazyliki na Górze św. Anny, Zamków w Mosznej i Kamieniu Śląskim. Miasto, ze swoją bogatą ofertą hotelową, stanowi także doskonałą bazę wyjazdową do pobliskich Czech. Pradziad, Karlova Studanka, Ramzova czy Lipova Lazne oddalone są o niespełna dwie godziny jazdy.

Starania władz lokalnych oraz mieszkańców docenione zostały przez szereg instytucji. Fundacja Promocji Gmin Polskich przyznała Krapkowicom tytuł Gminy Ekoinnowacji, Stowarzyszenie Kraina św. Anny nagrodę „Pokaż jak LEADER zmienił Twoje Otoczenie”,
a Urząd Marszałkowski docenił samorządowców za najskuteczniejsze pozyskiwanie środków z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. W 2014 roku do gminy trafił także tytuł Urzędu Przyjaznego Mediom i Społeczeństwu, a w 2015 Izba Gospodarcza wyróżniła ją Opolską Nagrodą Jakości wręczając Laur Umiejętności i Kompetencji. Krapkowice otrzymały też tytuł Lidera Edukacji i wyróżnienie za najlepszy produkt turystyczny przyznawane przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną.

Krapkowice to także miasto tętniące kulturalnym i sportowym życiem. Co roku odbywają się tu: Piknik Odrzański, Gala Noworoczna, Dni Krapkowic, Zlot VW Garbusa i Busa, Smaki Jesieni, Oktoberfest, Jarmark Bożonarodzeniowy czy cieszące się dużą popularnością Pchle Targi. Gmina zaprasza także na Krapkowicki Bieg Uliczny. Jego historia sięga początku lat 80-tych ubiegłego wieku. W 1983 roku, pierwszy bieg ukończyło 225 biegaczy, w 2015 roku było ich już 643. Łącznie, we wszystkich kategoriach wiekowych na linii startu stanęło niemal 1500 zawodników. Bieg z roku na rok rośnie w siłę. Dziś to jedno z największych wydarzeń sportowych w regionie.

Krapkowice to gościnna przystań na szlakach Europy, zarówno do życia, zwiedzania,  jak i inwestycji. Zapraszam do miasta, które stwarza sprzyjające warunki dla jego mieszkańców i każdego przedsięwzięcia gospodarczego. Zachęcam do odwiedzin i łączenia sportowych pasji z odkrywaniem historii i piękna ziemi krapkowickiej.

 

                                                                                                                                 Bieg - zaproszenie burmistrza_małe.jpeg          

                                                                                                                       Burmistrz Krapkowic

                                                                                                                      Andrzej Kasiura

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe