37. Krapkowicki Bieg Uliczny

668 zawodników Biegu Głównego, 793 Biegów Dzieci i Młodzieży, 14 sztafet. Za nami sportowe święto, 37. Krapkowicki Bieg Uliczny. 

1 maja sportowe zmagania rozpoczęły Biegi i Dzieci i Młodzieży w pięciu kategoriach wiekowych. Cóż to były za emocje. Walka do ostatnich metrów, rywalizacja w duchu fair play. Najmłodszym zawodnikom kibicowały całe rodziny. We wszystkich kategoriach wystartowało  793 młodych biegaczy. O 10:00 na linii startu stanęli zawodnicy marszu Nordic Walking, a punktualnie o 11:00 burmistrz Andrzej Kasiura wystrzałem z pistoletu dał sygnał startu Biegu na dystansie 10 kilometrów.

Linię mety w Biegu Głównym przekroczyło 668 osób. W tym roku podium należało do biegaczy z Ukrainy. 10-cio kilometrową trasę najszybciej pokonał Sergii Rybak (00:32:24). Za nim uplasował się Pavel Oliinyk (00:32:25) i Dmytro Didovodiuk (00:32:27) Pierwszą kobietą na mecie była Olesia Didovodiuk (00:37:53), drugą Sylwia Ślęzak z CKS BUDOWLANI CZĘSTOCHOWA (00:38:10), a trzecią Dominika Witkiewicz (00:43:35).   

IMG_5920.jpeg

O 14:00 rozpoczął się V Bieg Sztafetowy Zakładów Pracy „Sztafeta Dobroczynności”. Na linii startu stanęło 14 drużyn: SKN „Bornit”, KCZ, Chespa Wykrojniki, Venus, Sentrex, Filplast, Piomar, Górażdże, Starostwo Powiatowe, Budopap, Metsa oraz trzy drużyny Multiserwisu.  

Najszybciej 5 x 1 km pokonał zespół SKN „Bornit” w składzie: Janusz Sojka, Bernard Rzepka, Łukasz Błach, Kamil Baron, Mariusz Dyczek. Drugi był zespół Krapkowickiego Centrum Zdrowia:  Łukasz Bzymek, Dominik Nicpoń, Adam Gutkowski, Sławomir Sobótka, Gawid Hadaczek. Na trzecim miejscu uplasowała się firma Chespa Wykrojniki: Dawid Gembski, Kordian Gołąbek, Piotr Blaut, Michał Kaczmarek, Zbigniew Najda.  

W sztafecie jednak nie uzyskane czasy miały największe znaczenie. Warunkiem udziału w sportowych zmaganiach była dokonana przez zakłady wpłata na cele dobroczynne. Ta przeznaczona zostanie na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla osób niepełnosprawnych z powiatu krapkowickiego.

Organizator, gmina Krapkowice dziękuje sponsorom (w szczególności sponsorowi głównemu Metsa Tissue), firmom, instytucjom, organizacjom, wolontariuszom oraz partnerom medialnym. Bez Państwa pomocy organizacja Biegu na tak wysokim poziomie byłaby niemożliwa. Przede wszystkim dziękujemy jednak zawodnikom za piękne, sportowe emocje, a kibicom za fantastyczny doping. Dzięki Państwu tworzy się historia jednego z największych w regionie i najstarszych Biegów w Polsce.

 

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe