IV edycja Wzgórzowej 13

Wzgorzowa13-sztafeta-bieg-przelajowy-Struxi.jpeg
Wzgorzowa13-zapisy.jpeg

IV edycja Wzgórzowej 13

14.10.2017 roku Chrząszczyce gm. Prószków

Godzina startu: 12:00

Dystans: 13 km lub 3x4,3 km

Rejestracja uczestników: www.wzgorzowa13.struxi.pl

Wzgórzowa 13, zapisz się już dziś!

Przed nami już IV edycja Wzgórzowej 13.
Stało się tradycją, że to wyjątkowe wydarzenie łączy wszystkich, którym zależy na zdrowym sercu, świetnej kondycji fizycznej, integracji, doskonałej zabawie i pomocy potrzebującym.

Wzgórzowa 13 to wielowymiarowy event dla wszystkich zainteresowanych. Oczywiście sportowy – bo to bieg przełajowy, który wymaga kilku treningów, ale też gwarantuje niezwykłe zadowolenie z pokonania trasy. Społeczny – ponieważ Wzgórzowa 13 jest zarówno wydarzeniem dedykowanym dla mieszkańców „Osiedla Na Wzgórzu”, ale i dla mieszkańców całej gminy Prószków, okolicznych miejscowości i wszystkich zainteresowanych bieganiem.  Integrujemy społeczność – w każdym wieku i niezależnie od kondycji i formy. Edukacyjny – gdyż ważny jest dla nas przekaz tego wydarzenia – bieganie to zdrowie i nowy styl życia. Wspierają nas uczniowie Pomologii, wolontariusze, policja, lekarze, nauczyciele, firmy – dla których przygotowana jest sztafeta. Charytatywny – bowiem cały dochód z opłat startowych sztafet zostanie przekazany na budowę stadionu lekkoatletycznego w Chrząszczycach.

Korzyści w udziale odniosą nie tylko sportowcy, uczestnicy, ale także ich rodziny i znajomi, którzy będą z nami wspólnie kibicować. To doskonała okazja również dla firm i instytucji, którzy dołącza do sztafety. Pracownicy, którzy będą razem tworzyć drużynę, a na co dzień np. razem pracują, mogą spędzić czas zupełnie inaczej niż zwykle, poznać się od innej strony i świetnie się bawić. Wystarczy zebrać drużynę 3-osobową w swojej firmie, instytucji, stowarzyszeniu i spędzać wolny czas aktywnie - bieganie to najprostsza forma ruchu.

Zaproszenie do Wzgórzowej 13 kierujemy do młodzieży, dorosłych oraz seniorów, biegających lub chcący rozpocząć swoją przygodę z bieganiem.
Zapraszamy do rejestracji i startu:
- osoby indywidualne
- sztafety firmowe, gminne, instytucjonalne
- społeczność lokalną
- media
- firmy z Opolszczyzny i nie tylko
- sponsorów – firmy i instytucje z całego kraju
oraz wszystkich, którzy chcą wspomóc rozbudowę stadionu lekkoatletycznego w Chrząszczycach.

Głównym celem imprezy jest zbiórka funduszy na dokończenie budowy stadionu lekkoatletycznego w Chrząszczycach. Dzień ten ma również na celu zintegrowanie społeczności lokalnej, promowanie biegania jako aktywnej formy dbania o zdrowie oraz zaangażowanie firm i pracowników do wspólnego udziału w sztafetach w ramach społecznej odpowiedzialności biznesu. Poprzez „Wzgórzową 13” promujemy wartości oraz piękno naszej Małej Ojczyzny.

Wzgórzowa 13 to największa impreza biegowa w gminie Prószków!

Przed nami IV edycja crossowego biegu „Wzgórzowa 13”. Zawody rozgrywają się w Chrząszczycach pod Opolem. To niewątpliwie największa i najciekawsza impreza biegowa w Gminie Prószków. Bieg corocznie gromadzi kilkuset uczestników z całej Polski, którzy swoją postawą promują bieganie i zdrowy tryb życia.  Z roku na rok bieg cieszy się coraz większą popularnością. W biegowe święto ponownie zaangażowali się organizatorzy: Stowarzyszenie Bieg Opolski oraz firmy STRUXI Deweloper i Agencja Zatrudnienia COVEBO. Każdy uczestnik na mecie otrzyma pamiątkowy tłoczony medal a najlepsi statuetki chrząszcza.

Trasa biegu obejmuje teren poligonu wojskowego w Winowie, co już jest atrakcją samą w sobie. Nie są to wysokie góry a jedynie pagórki, mimo to na 13 km trasie, wzrost wysokości wynosi około 180 metrów. Trasa jest urozmaicona i wymagająca. Są szybkie odcinki i fajne zbiegi. Znajdzie się też kilka mocnych podbiegów, które wycisną z uczestników siódme poty.

Bieg można pokonać indywidualnie lub w sztafecie.

Bieg indywidualny (13 km) – trasa jest wyzwaniem dla osób, które lubią przełamywać swoje granice. Sztafeta (3 x ok. 4,3 km) – to znakomity element integracji uczestników, którzy na co dzień np. razem pracują. Tu można poznać swoje mocne i słabe strony, wzmocnić współpracę, skoordynować wysiłki, poznać się lepiej i od innej strony, a także świetnie się bawić.

W tym roku to IV edycja biegu przełajowego Wzgórzowa 13 – na trasie biegamy od 2014 roku i poligon nam nie straszny! Rekord trasy wynosi 49 minut i 35 sekund i należy do Bartłomieja Stajniaka. Mamy nadzieję, że w tym roku zostanie pobity.

Trenuj z nami!

Regularne treningi na trasie biegu to podstawa do dobrego przygotowania się do biegu, poznania trasy i współzawodników oraz wzmocnienia kondycji. W każdy poniedziałek o godzinie 18 zapraszamy do wspólnego biegania. Zbiórka na parkingu koło kościoła.

Dołącz do nas – biegaj, baw się, pomagaj!

Polityka prywatności Projekt i realizacja: netkoncept.com
SkyCMS strony i portale internetowe